Svatba na zámku Štiřín

Mladí snoubenci Veronika s Viktorem si přáli si, abych pro ně vytvořil svatební video. Svatbu měli v náročné době – pokračující pandemie Covid-19 všechny přípravy dost komplikovala. A navíc měla Veronika těsně před státnicemi na vysoké škole. U nich se jí navíc nečekaně změnil termín a museli jsme tedy posouvat i datum svatby. Vše ale nakonec klaplo. Nedlouho před svatbou jsme se proto setkali nad kávou na společné schůzce, na zahrádce jedné studentské kavárny v Praze na Letné. Tedy tu kávu jsem měl jen já; pokud si dobře vzpomínám, Veronika s Viktorem si dali horkou čokoládu.

Veronika s vášní hovořila o tom, jaký typ videa se jí líbí, jak moc ráda má záběry na detaily… a vůbec bylo poznat, že jim oběma na svatebním videu hodně záleží. A že jsou si také vědomi extra času, který bude během svatebního dne potřeba věnovat tvorbě videa. To je pro mě jako pro tvůrce samozřejmě velmi potěšující, vidět takové nadšení pro spolupráci.

Zjistil jsem také, že Veronika s Viktorem tvoří pár nejen jako snoubenci, ale také taneční pár! Tančí spolu závodně standardní a latinsko-americké tance. A dokonce jsme tančili za stejný taneční klub v Říčanech, jen v různých časových obdobích (ano, i já jsem kdysi tančil, ale to je už velmi dávno). Na svatbu si spolu připravili speciální předtančení, které si přáli mít celé zaznamenané. Proto si u mě kromě svatebního klipu objednali i svatební dokument. Do něj jsem jim zaznamenal nejen ono tajné předtančení, ale i celý svatební obřad, slavnostní proslovy a první tanec.

Svatbu měli Veronika s Viktorem v krásných prostorách zámku Štiřín. Samotný obřad byl venku v zámecké zahradě a počasí nemohlo vyjít lépe. Na točení párových záběrů jsme pak odpoledne vyjeli do zámeckého parku. A pak jsme vyjeli ještě jednou večer na západ slunce – to jsme popojeli autem na nedalekou louku za vesnicí. A jak to všechno dopadlo? Na to už se můžete podívat ve videu níže. Použil jsem do něj písničky, které si snoubenci sami vybrali. A myslím, že se velmi povedla jak samotná svatba, tak i videoklip.

Milá slova od Veroniky a Viktora

Úžasné a dech beroucí záběry,
u kterých se člověku zatají dech. Taková je
Michalova práce.

Pro náš výjimečný den jsme si nemohli vybrat nikoho lepšího. S Michalem jsme se domluvili také na dokumentaci všech důležitých okamžiků svatby, takže máme zvěčněný i celý obřad (se srozumitelným zvukem!!!), první tanec a spoustu dalších úžasných chvilek. A svatební klip, který nám Michal vytvořil… kam se hrabou kdejaké reklamní !

Tímto bychom ti Michale chtěli ještě jednou poděkovat jak za úžasný přístup, tak ohromnou trpělivost, a nemůžeme jinak, než doporučit všemi deseti!