Svatba na statku Starý Týn

Budoucí nevěsta Nikča mě oslovila tak trochu na poslední chvíli a přála si celodenní svatební focení. Naštěstí jsem jejich termín měl ještě volný a tak naše spolupráce vyšla. Schůzku jsme nicméně plánovali za přísného lockdownu kvůli pandemii Covid-19, během které všechny kavárny a restaurace museli být zavřené. Setkali jsme se proto v kancelářích v centru Prahy. Čekal tam na mě příjemný, krásný, mladý pár, na kterém byla jejich vzájemná láska okamžitě vidět.

Svatbu si Nikča s Ondrou naplánovali na statku Starý Týn u Úštěka. Je to krásné místo v Ústeckém kraji, na okraji malé vesnice, s výhledem do polí a kopců v dálce. Celá svatba se nesla ve velice pohodovém duchu, kdy dospělí uvolněně posedávali s drinkem na terase a děti běhali na zahradě. Na trávníku zahrady se konal i samotný obřad. Na obloze se sice celý den honily mraky, ale nikdy jsme opravdu nezmokli. Na konci obřadu spadly asi tak 3 kapky, jen aby se neřeklo – tak akorát pro štěstí. Nikdo si toho ani nevšiml, protože se líbalo a objímalo a plakalo. A vznikly tak i nádherné fotografie plné emocí.

Po obědě jsme vyšli fotit párové fotografie v zahradě i v blízkém okolí. Pak následovala siesta, hraní her, krájení dortu a další kratochvíle. Navečer jsme pak vyrazili fotit ještě jednou ven, mimo areál. Autem jsme popojeli na nedaleké poutní místo, Kalvárie, na vrcholku jednoho z okolních kopců. Sice jsem doufal, že z mraků vykoukne večerní sluníčko… to ale ten den prostě stávkovalo. Vůbec to ale nevadilo, udělali jsme i tak krásné fotografie, kterým mraky dodali zase trochu jiné atmosféry.

Po našem návratu se ještě tancovalo na parketu a také jsme stihli i krásný prskavkový špalír. Prostě toho bylo ten den opravdu hodně, a hlavně to všechno úžasně vyšlo. Ale pak už byl čas, abych se vydal na cestu zpět do Prahy. Když jsem pak Nikče za pár dní poslal první ochutnávku z fotek, napsala mi toto:

Milá slova od Nikoly a ondry

Fotky jsou nádherný.
Sklidil si veškerou chválu od účastníků na svatbě.

Ahoj Michale,

děkuji za tvou účast na naší svatbě! 🙂

Fotky jsou nádherný, těším se na zbytek. Již jsem přesdílela jednu z Instagramu na Facebook. Zároveň si sklidil veškerou chválu i od dalších účastníků na svatbě.

Krásný slunný den,

N&O