Svatba na statku Vitice

Pro jednou to byl výjimečně ženich a ne nevěsta, kdo si vzal na starost zařízení videa. David si u mě zamluvil natočení svatebního videoklipu, jehož vytvoření a pojetí nechal zcela na mě. Měl jsem tak volnou ruku k tvorbě.

Celá svatba se konala na statku v malé vesnici Vitice, nedaleko Kostelce nad Černými Lesy. Statek má velkou stodolu pro svatební hostinu, malý domek s pokoji na přípravu novomanželů a na zahradě několik malých zákoutí, kam se dá v letním parnu schovat s drinkem.

Od začátku dne panovala fajn atmosféra, i když ženich nemohl skrýt trochu té nervozity. Během dopoledne se postupně sjížděli svatební hosté. A když se čas nachýlil, všichni vystoupali na vrchol zahrady. Tam, v malém jabloňovém sadu, se konal venkovní svatební obřad. Při příchodu krásné nevěsty Evči se David dojal až k slzám, jak to má být. Milý obřad doprovázel bratr Evy hrou na klavír, sluníčko svítilo jako o závod a vše vyšlo na jedničku.

Když všichni pojedli na svatební hostině a novomanželé jim ke kávě zakrojili svatební dort, hosté se přesunuli do zahradních sezení a altánků, kde příjemně trávili letní odpoledne. V tu chvíli jsme s Evou a Davidem odběhli a na chvilku vyšli znovu mezi stromy na zahradu a udělali několik společných romantických záběrů.

Když se pak odpoledne nachýlilo k podvečeru, ještě jednou jsme s novomanželi vyšli ven. Jen o kousek dál za vesnici, kde v polích vniklo několik krásných romantických záběrů s Evou a Davidem. A nakonec také záběry s dýmovnicí, které si novomanželé přáli. Pak už byl čas se rozloučit a vyrazit zpět do Prahy. Když jsem pak odevzdal hotové video, David konstatoval že video je super! a rovnou si u mě navíc objednal i svatební dokument. V něm měli novomanželé zachycený celý svatební obřad, slavnostní proslovy a první tanec.