Svatba v Perníkovém Mlýně

Dalo by se s trochou nadsázky říct, že s nevěstou Lenkou jsme už dávno před jejich svatbou byli „staří známí“. Poprvé jsme se totiž viděli už před rokem, na svatbě její kamarádky Míši. Tam byla Lenka jako host a já jsem tam tehdy točil svatební video. A za měsíc poté jsme se setkali znovu – a to přímo na svatbě Lenčina bratra Jirky, kterou jsem zase fotil.

A tak ani tak moc nevadilo, že se Lenka s Marošem rozhodli pro svatební video na poslední chvíli a nestihli jsme již ani realizovat předsvatební schůzku. Znali jsme se i tak, stejně tak jsem již od vidění poznával minimálně polovinu svatebních hostů. Dobře si mě pamatoval i tatínek Lenky, se kterým jsme vtipkovali, že jsem jejich rodinu už svatebně „vytěžil“. Byl jsem přítomen na svatbě obou jeho dětí.

Celá svatba Lenky s Marošem se odehrála na statku Perníkový Mlýn v Jižních Čechách, na dohled od zříceniny hradu Rabí. Tento kraj velmi dobře znám a miluji ho od dětství. Nicméně statek samotný jsem neznal. Překvapila mě jeho velké rozloha i krásné okolí. Samotný svatební obřad pak byl na louce u řeky, za zvuků živé hudby. Svatební špalír po obřadu měl být původně s bublinami… ale bublifuky někdo někam založil. Svatební hosté nicméně pohotově oškubali větev akátu a házelo se listí – celkem originální!

Celý zbytek svatby se pak nesl ve velmi veselém duchu. Byla to jedna velká party s živou kapelou a ve výsledku je to myslím ve videu vidět. Nicméně ještě před večerem jsme zvládli s novomanželi vyjet do nedalekého opuštěného lomu – další nové místo pro mě – kde jsme do závěru videa natočili krásné romantické záběry na útesu nad vodou.

Video jsem doplnil hudbou z písniček, které navrhla sama Lenka jako své oblíbené. A výsledek myslím stojí za to. Podívejte.